Mam Moc

UWIERZ I WYZNAJ

Nie wiem w jakim punkcie jesteś, nic o Tobie nie wiem, ale chce się podzielić tym gdzie ja byłam;

Być może nie jesteś jeszcze zbawiony? a może nie wiesz co to tak naprawdę znaczy ? zastanawiasz się czy warto i po co ci to w ogóle?, może po prostu nie widzisz sensu i nie rozumiesz co miałoby to zmienić w Twoim życiu ?
Może wierzysz w Boga, ale myślisz że jest po prostu Siłą Wyższą, taka uniwersalna dobra energia kojarzona z miłością, która nie ma większego wpływu na twoje życie, a od ciebie i twojego pozytywnego myślenia zależy czy osiągniesz z nią harmonię ?
A może Bóg kojarzy ci się z kościołem i religią, która nakazywała ci wykonywać uczynki, chodzić na religię, odmawiać modlitwy z książeczek i dostosować się do praw i zasad ? może znasz srogiego i karzącego Boga i nie chcesz mieć z nim nic do czynienia, bo się go po prostu boisz ?
Może jeszcze nie wiesz w ogóle o tym, że żyjesz w upadłym świecie i że panem tego świata nie jest Bóg, a ten kto tu rządzi nie ma w interesie, żeby ci się dobrze wiodło, żebyś był zdrowy i szczęśliwy, a już na pewno, nie żebyś żył z Bogiem.

Może w ogóle nie wiesz, że możesz żyć w sposób o jakim nawet ci się śniło, bo go po prostu nie znasz i nic o nim nie wiesz. Może myślisz, że chrześcijaństwo to religia, a jeśli w ogóle znasz Jezusa, to myślisz że umarł po to, żebyś po śmierci poszedł do nieba i miał życie wieczne ?

A może zmagasz się z własną niemocą, swoimi siłami i zastanawiasz czemu wszystko, co próbujesz zbudować wali się jak domki z kart. Jesteś zgorzkniały, smutny, zły i zmagasz się z niskim poczuciem własnej wartości. Czujesz się niekochany, bezwartościowy, niepotrzebny.
Możesz chorujesz, jesteś samotny, masz chore dziecko, nie masz pieniędzy, przyjaciół i perspektyw, a może po prostu czujesz, że jest coś więcej, ale sam nie wiesz co to jest. Czujesz jakąś pustkę, której nie da się niczym zapełnić ? Może szukasz odpowiedzi i ratunku w new age, transcendencji, medytacji, ezoteryce, buddyzmie itp. Szukasz własnej mocy, szukasz siebie, bo wydawało ci się, że wiesz kim jesteś, ale ciągle masz poczucie, ze czegoś nie wiesz o sobie, że brakuje ci odpowiedzi gdzie jest twoja moc, moc stwórcza, moc która powoduje, że chce ci się żyć, wstawać, śpiewać i radować bez powodu. Moc, która sprawia, że wiesz po co żyjesz i chcesz się tym dzielić z innymi ?

A może jeszcze coś innego cię tutaj sprowadziło ? Scenariuszy może być wiele, ale wszystkie z nich mają jeden wspólny mianownik – brak Boga i relacji z Nim.

Jeśli tu jesteś i to czytasz, jeśli w czym się tutaj odnalazłeś, to wiedz, że byłam też w tym miejscu i wiem jak niekomfortowe jest to miejsce i sama z siebie również nie byłabym w stanie podjąć żadnej decyzji. Znam to miejsce  zbyt dobrze. Byłam ofiarą, odrzucaną, czułam się popsuta, nic nie warta, żyłam w autodestrukcji, ale wydawało mi się że w końcu kiedyś to się zmieni. Nie napisałabym jednak sama takiego scenariusza, bo nie miałam pojęcia o takim Bogu jakiego spotkałam !!!! Do dzisiaj i pewnie do końca moich dni będę wciąż wracać do mojej „pierwszej miłości”.

Jeśli jesteś tam gdzie ja kiedyś byłam, to jest Dobra Nowina. Nie musisz tak żyć ! Możesz ZDECYDOWAĆ, na razie zdecydować jeśli nie jesteś jeszcze tytanem wiary :), że masz dość i że chcesz zacząć od nowa, na nowo i chcesz w końcu zacząć naprawdę ŻYĆ ! Żeby to zrobić potrzebujesz DECYZJI. Żeby podjąć decyzję powinieneś być świadomy tego na co się decydujesz ! Decydujesz się na życie z Bogiem, jako dziecko boże i przyjmujesz zbawienie i usprawiedliwienie, które otrzymujesz za darmo, ponieważ Jezus Chrystus z miłości do nas podarował nam ten dar.

  • ZBAWIENIE (G4982. sózó), a w tym zawiera się UZDROWIENIE, UWOLNIENIE, OCALENIE, ODNOWIENIE, UCZYNIENIE CAŁOŚCIĄ oraz
  • USPRAWIEDLIWIENIE (G1343 /dikaiosýnē) czyli ZAAKCEPTOWANIE I UZNANIE PRZEZ BOGA, STANIE SIĘ ŚWIĘTYM W JEGO OCZACH (nieskazitelnym, czystym tak jak Jezus Chrystus),

Jeśli ustami wyznasz Pana Jezusa i uwierzysz w swoim sercu, że Bóg wskrzesił go z martwych, będziesz zbawiony.
Sercem bowiem wierzy się ku sprawiedliwości, a ustami wyznaje się ku zbawieniu.
Rz 10:9-10

Modlitwa grzesznika

Jeśli jeszcze nie uznałeś Jezusa za swojego Pana i Zbawiciela, ale chce i chcesz przyjąć Go do swojego serca, pomódl się słowami poniższej modlitwy:

Drogi Ojcze Niebieski, przychodzę do Ciebie w imieniu Jezusa. Wiem, ze mnie nie odrzucisz ponieważ Twoje Słowo mówi: … tego, który do mnie przychodzi , nie wyrzucę precz (J 6:37). Dziękuje Ci za to.

Powiedziałeś również, że: Każdy, wezwie imienia Pana, będzie zbawiony (Rz 10,13) oraz: Jeśli ustami wyznasz Pana Jezusa i uwierzysz w swoim sercu, że Bóg wskrzesił go z martwych, będziesz zbawiony. Sercem bowiem wierzy się ku sprawiedliwości, a ustami wyznaje się ku zbawieniu. Rz 10:9-10.

Wierzę w mym sercu, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym. Wierzę, że powstał z martwych dla mego usprawiedliwienia. Wyznaję Go jako mojego Pana i Zbawiciela. Panie wybacz mi grzechy, wejdź do mego serca i zbaw mnie.

Amen

(modlitwa z książki „jak chodzić w Miłości” K.E. Hagin)

 

Gdyż (3754) [Conj] jeśli (1437) [Cond] wyznałbyś (3670) [vs Aor Act 2 Sg] przez (1722) [Prep] (3588) [t_ Dat Sg n] usta (4750) [n_ Dat Sg n] twoje (4675) [pp 2 Gen Sg] Pana (2962) [n_ Acc Sg m] Jezusa ([JHWH jest zbawieniem]) (2424) [n_ Acc Sg m] i (2532) [Conj] uwierzyłbyś (4100) [vs Aor Act 2 Sg] w (1722) [Prep] (3588) [t_ Dat Sg f] sercu (2588) [n_ Dat Sg f] twoim (4675) [pp 2 Gen Sg] że (3754) [Conj] (3588) [t_ Nom Sg m] Bóg (2316) [n_ Nom Sg m] Go (846) [pp Acc Sg m] wzbudził (podniósł) (1453) [vi Aor Act 3 Sg] z (1537) [Prep] martwych (3498) [a_ Gen Pl m] zostaniesz zbawiony (zostaniesz uratowany) (4982) [vi Fut Pas 2 Sg]