Samoświadomość,  Świadomość

Naprawiasz siebie ?

Od wszystkiego można się uzależnić ! od naprawiania siebie również… to równie niebezpieczne uzależnienie jak powszechnie znane uzależnienia jak alkoholizm, narkotyki czy seks.
Jak każde uzależnienie, i to z pozoru „dobre” prowadzi do zniewolenia. Odbiera wolność, utrzymuje stan poczucia winy i podświadomego karania siebie. Nie pozwala na wyjście z roli ofiary.

Dopiero AKCEPTACJA, PODDANIE (zaprzestanie walki ze sobą i światem) i zrozumienie, że wszystko jest dokładnie takie jak ma być, że nic nie jest zepsute, pozwala dostrzec, że to kolejny mechanizm trzymający z dala od WOLNOŚCI.
Wszystko co nie jest prawdą, prędzej czy później zostaje oświetlone, pozostaje tylko kwestia tego, czy podejmiemy decyzję i dokonamy wyboru pomiędzy zniewoleniem a wolnością. Wszystko zaczyna się od świadomej intencji.

Czym innym jest samodoskonalenie i praca nad sobą wynikająca z wyboru drogi Miłości, czym innym jest naprawianie siebie podyktowane wewnętrznym brakiem i poczuciem winy. Granica jest cienka i jedynie wewnętrzne spojrzenie w prawdzie otwiera drzwi do wolności.

Jedyne co wymaga naprawienia, a w zasadzie weryfikacji, to system wierzeń i przekonań w naszych umysłach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

thirteen − 9 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.